rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna


Serce się z żalu ściska i tylko modlitwą można ukoić żałobę, jednak równocześnie nasuwają się pytania, na które trudno znaleźć odpowiedź, a pytanie podstawowe brzmi : Czy w tak krótkim czasie nie nastąpiło zbyt wiele zbiegów okoliczności przed i po tej tragicznej katastrofie lotniczej samolotu z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i z elitą polskiej opozycji na pokładzie ?

Warto przypomnieć chronologię wydarzeń :

1. Najpierw Premier Rosji Władimir Putin dokonał podziału polskich elit zapraszając na uroczystości rocznicy 70 lecia zbrodni katyńskiej Premiera R.P., a zupełnie pomijając w zaproszeniu Prezydenta R.P.

2. Następnie Ambasada Federacji Rosyjskiej w Polsce cynicznie twierdziła, że nic nie wie o tym, iż Pan Prezydent Lech Kaczyński zamierza przybyć do Katynia w kwietniu 2010 roku .

3. W rezultacie rosyjskich intryg przewidziano dwie odrębne uroczystości :

a) pierwszą w dniu 7 kwietnia 2010 roku z udziałem premierów Polski i Rosji,

b) drugą na 10.04.2010r z udziałem Prezydenta R.P. , ale Prezydent Rosji Miedwiediew w ogóle nie wyraził ochoty do spotkania się w Katyniu z głową Państwa Polskiego .

4. Przed katastrofą polskiego samolotu w Smoleńsku w dniu 10.kwietnia 2010roku nie było takiej mobilizacji rosyjskich służb jak przed przybyciem Władimira Putina .

5.Jeżeli prawdą jest( jak głoszą media), że strona białoruska i strona rosyjska ostrzegała polskich pilotów, że warunki pogodowe są niesprzyjające, to dlaczego zezwolono na lądowanie samolotu prezydenckiego na lotnisku w Smoleńsku ???

6. Dlaczego wojskowe dowództwo rosyjskie nie zamknęło lotniska w Smoleńsku na czas pogarszających się warunków pogodowych, ani nawet nie wydało zakazu lądowań ze wzgledu na mgłę ?

7. W jakim celu rosyjskie media rozpowszechniają oszczerstwa, że polscy piloci lądowali wbrew zaleceniom rosyjskich kontrolerów lotów w Smoleńsku???

Warto w tym miejscu wyjaśnić, że w ruchu lotniczym nie decydują „zalecenia" albo „sugestie do lądowania gdzie indziej" , natomiast liczy się konkretny komunikat :

ZGODA NA LĄDOWANIE, lub BRAK ZGODY LOTNISKA NA LĄDOWANIE SAMOLOTU ! Żaden polski pilot nie podejmie się podejścia do lądowania bez konkretnej zgody odpowiednich służb danego lotniska ! Nie ma żadnych wątpliwości, że doszło do manewru podejścia do lądowania, a zatem sugerowanie, że polscy piloci lądowali niezgodnie z wolą wojskowych kontrolerów lotu ze Smoleńska jest zwykłą insynuacją ! Natomiast jeśli lądowanie miało charakter awaryjny, to z kolei rosyjscy kontrolerzy lotu na pewno dostali informację o ewentualnej awarii statku powietrznego i wtedy również twierdzenia o lądowaniu wbrew zaleceniom kontrolerów są insynuacją !

8. Służby specjalne Rosji według relacji świadka katastrofy z Polski, odebrały mu kasetę z kamery, którą filmował miejsce tragedii .

9. Służby specjalne Rosji utrudniały przez pewien czas. dostępu do miejsca katastrofy lotniczej polskiej telewizji, a nadgorliwi funkcjonariusze nawet zasłaniali obiektyw kamery . Co chciały ukryć specsłużby Rosji przed polskimi dziennikarzami ?

10. Pomimo faktu, że samolot był własnością R.P., to Rosjanie przejęli czarne skrzynki bez czekania aż pojawią się eksperci lotnictwa z Polski.

Należy z szacunkiem odnieść się do faktu, że prezydent Miedwiediew ogłosił na dzień 12.04.2010żałobę narodową w Rosji w związku z katastrofą polskiego samolotu. Pożegnanie z wojskowymi honorami przez Władimira Putina trumny z ciałem Prezydenta R.P. Lecha Kaczyńskiego na lotnisku w Smoleńsku było godne męża stanu, ale nie zwalnia nas żyjących z obowiązku zbadania i wyjaśnienia wszystkich zbiegów okoliczności w tej gigantycznej tragedii całej Polski !

Chciałbym w tym miejscu przekazać wyrazy współczucia wszystkim rodzinom tragicznie zmarłych w wyniku katastrofy samolotu Prezydenta R.P. . Oni wszyscy zginęli podczas służby dla Narodu Polskiego .

Cześć ich pamięci !

Rajmund Pollak

2010-04-11 | Dodaj komentarz
sAeeFujh
2014-06-03 21:03:22
I was so confused about what to buy, but this makes it undsnetardable.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517427
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Zbyt wiele zbiegów okoliczności przy tak gigantycznej tragedii dla wszystkich Polaków ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała